Reklamı Geç

Erdoğan: Müjdeyi veriyorum, insanımız karlı çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 31. Muhtarlar Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan: Müjdeyi veriyorum, insanımız karlı çıkacak
Erdoğan: Müjdeyi veriyorum, insanımız karlı çıkacak Haber Merkezi
Bu içerik 691 kez okundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

Bir yandan Suriye ve Irak'ta ülkemizi güneyden kuşatma projesi tüm alçaklığı ile devam ediyor. Bir yandan devletin ve toplumun içine sızmış terör örgütleri ile kararlı bir mücadeleyi yürütüyoruz. Son hamle ekonomi üzerinden yapılıyor. Döviz spekülasyonu ile ekonomimiz çökertilmeye çalışılıyor. Yeni tedbirlerle gereken önlemler alınıyor. Piyasada durgunluk olduğunu görüyoruz. Durgunluğun provakatif faktörlerden kaynaklandığını biliyoruz.

Olumsuz havanın ol açtığı suni bir kur yükselişi ile karşı karşıyayız. Devletin imkanlarının yanı sıra milletimizi döviz bozdurmaya çağırdık. Benim vatandaşım geldi, Türk Lirası'na yöneldi ve kim ne kadar dövizi varsa bunu Türk Lirası'na çevirmeye başladı. Bu konudaki kararlılığın devam edeceğine inanıyorum. Milletime teşekkür ediyorum. Bir millet bir şeye inanır ve harekete geçerse onu durduracak bir güç yoktur. 

BU MİLLETİ FAİZ LOBİSİNE YEDİRMEYİZ

Ekonomide maruz kaldığımız saldırı ile ilk defa karşılaşmıyoruz. Ülkemizdeki her krizin arkasında ekonomik girişimler vardır. Bu saldırıların hepsini bertaraf ettik. İktidar olmadan önce bu ülkede gecelik 7000'lik faizler olmadı mı? Kime hizmet ediyordu bunlar faiz lobisine. Bizim dönemimizde bunu yapamadılar.

YALNIZ OLMADIĞIMI BİLİYORUM...

Biz dedik ki bu milleti faiz lobisine kurban etmeyeceğiz. Faiz 4.6'ya kadar düştü, Gezi ile karşımıza çıktılar. Yeniden çift haneye çıktı. Sağ olsunlar yalnız kalsam da dediğimde twitler arka arkaya geldi. Yalnız olmadığımı biliyorum. Bu döviz baskısına karşı bizler Türk lirasına sahip çıkacağız. 

TÜRKİYE RAKAMLARDAN İBARET DEĞİLDİR

Kim ne derse desin, iyi bir noktadayız, daha da iyi olacağız.Bu mücadelenin hem güç, hem inanç meselesi olduğunu hep belirtiyoruz.Türkiye 79 milyon nüfustan 720 milyar dolar milli gelirden asla ibaret değildir. Bütün bunların gerisinde yüz binlerce mağdurun duası ve desteği vardır. 

MÜJDEYİ VERİYORUM: KARLI ÇIKACAĞIZ

Maruz kaldığımız son ekonomik krize karşı gereken dirayeti görürsek çok ciddi destekler bulacağımıza eminim. İnsanlar döviz bürolarına, bankalara koşuyor. Herkes kendince bu seferberliğe destek oluyor. Ben milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.Ben gördüklerimi bizzat arayıp uyarıyorum. 10 kazanacağına 9 kazan, 8 kazan ama bu ülke güçlenecek. Bakın müjdeyi veriyorum insanımız bu süreçten zararlı değil, karlı çıkacaktır. Endişe etmeyin.

İŞ ADAMLARINA ÇAĞRI: ÜLKENİZE SAHİP ÇIKIN

Rusya'dan bir şey mi alacağız, Rus parasıyla, Çin'le, İran'la konuştum. Onlardan bir şey aldığımız zaman onların parasıyla bizden bir şey aldıkları zaman bizim paramızla alacaklar. Kur baskısının altında kalmayacağız. Tüm iş adamlarımıza, esnafımıza da sesleniyorum. Yaşadığınız sıkıntıları biliyorum ama ülkenize sahip çıkınız. 

ALMANYA'YA SERT TEPKİ

Ayşenur Bahçekapılı'yı saatlerce bekletiyorlar. Sen teröristi alıyorsun ama TBMM Başkanvekilini orada saatlerce bekletiyorsun. Bunlara aynısını yapmak gerekmez mi? Ondan sonra Erdoğan diktatör oluyor. Bugün farklı ihanet yapısıyla bizi hürriyetimizden etmek isteyenlerin karşısında ecdadımız da eğilmedi, biz de eğilmeyeceğiz. Biz sadece secdede eğiliriz. Onun dışında asla. Ekonomimizin çarklarını durdurmaya çalışanlara inat el ele verelim. Devlet üzerine düşeni yapıyor. Ama milletimiz buna destek vermezse arzu ettiğimiz netice olmaz. Yaklaşık 120 milyar gibi bir müracaat oldu vergi yapılandırılmasında. 3 yıl içinde bu 120 milyar devletimizin kasasına girecek. Bu tabii önemli rakam. Türkiye'nin El Bab operasyonu ile dövizin spekülasyonunu durdurma çabası arasında bir fark yok. 

cumhurbaşkanı erdoğan muhtarlar toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
Kudüs'teki yüzyıllık hesap
Kudüs'teki yüzyıllık hesap