Reklamı Geç

Bakan Yılmaz yeni müfredatı açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, güncellenen eğitim programıyla ilgili bilgilendirme toplantısında açıklama yaptı. Bakan Yılmaz, yeni müfredattan dolayı TEOG, YGS ve LYS'de herhangi bir farklılık olmayacağını belirtti.

Bakan Yılmaz yeni müfredatı açıkladı
Bakan Yılmaz yeni müfredatı açıkladı Haber Merkezi
Bu içerik 664 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, güncellenen eğitim programıyla ilgili bilgilendirme toplantısında konuştu.

Yılmaz'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

53 farklı dersin taslak programı hazırlanmıştır. 10 Şubat'a kadar herkesten müfredata ilgili görüş bekliyoruz. Dünya ülkeleri eğitim sistemi ile karşılaştırmalar yapıldı. Bu taslağı binin üzerinde kişi hazırladı. Herkes için iyi bir eğitim sağlayacağımıza inanıyoruz. 21'inci yüzyıl becerileri dikkate alındı.

Ders sayıları

Ders sayıları henüz belirlenmedi. Müfredatta Atatürkçülük ve İnkılap Tarihi dersleri var. Ders saati azalmayacak içeriği hafifleyecek.

Eğitime dair güncelleme, yenileştirme ve geliştirme çalışmalarımızın bir sonucu olarak taslak programlarımızı askıya çıkarıyoruz. Taslak program görüşlere sunulmaya ve görüşler doğrultusunda iyileştirmeye hazır hale geldi. Kamuoyunun katkılarını, paydaşlarımızın katkılarını alacağız, ortak aklın süzgecinden geçirerek öğrencilerimizin önüne getireceğiz. 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren de sınıflarımızda öğretmenlerimiz, bu çerçevelere uygun olarak derslerini yürütecekler.

"TEOG, YGS ve LYS'de farklılık olmayacak"

Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren 1, 5 ve 9. sınıf öğrencilerimiz, yeni hazırlanmış müfredatla eğitime başlayacaklar. Dolayısıyla bu sene ve gelecek sene ve sonraki takip eden sene de değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS veya LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacaktır.

Yarıyıl tatilinde telafi eğitimi koymuyoruz. Tatil tatildir. Şubat'tan sonra okul süreci başlayacak. Öğretmenler o ders saatleri içerisinde o günlerde kayıpları telafi edecekler."

ismet yilmaz meb müfredat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
Kudüs'teki yüzyıllık hesap
Kudüs'teki yüzyıllık hesap