Reklamı Geç

Başbakan Yıldırım'dan gençlere büyük müjde

Başbakan Yıldırım, GENÇDES 2017 Projesi Lansmanı'nda konutu. Başbakan Yıldırım, "gençlerin projelerini hayata geçirmek için önemli bir adım atıyoruz" dedi.

Başbakan Yıldırım'dan gençlere büyük müjde
Başbakan Yıldırım'dan gençlere büyük müjde Haber Merkezi
Bu içerik 601 kez okundu.

Türkiye'nin gençleri umutlarını yeşertsin fikirlerini hayata geçirsin istiyoruz. Bütün bu beklentilerimizi dile getiririken bile heyecan duyuyoruz.

 İmkansızlıklar nedeniyle hayata geçiremedikleri projeleri hayata geçirecekler. Geçen yıl GENÇDES için ilk adım atıldı. Topla 91 projeye destek verildi. Bu yıl müzik alanındaki projeleri de destek kapsamına aldık. Gençlerimize buradan bir kez daha kültür sanatın çeşitli alanlarında proje geliştirmeleri için çağrıda bulunuyorum. Kültür ve sanatla dağarcığını geliştiren genç dimağlara ihtiyacımız var. Terörü, her türlü ayrışmaları yok etmek istiyorsak bu konulara kafa yormak gerekiyor. Bir ülke sadece yolları, havalimanları ile gelişmiyor, insan kaynağını yükseltemezsek kurduğumuz yapılar atıl kalır. İnsan yetiştiremiyorsanız eliniz güç insanlık için tehdite dönüşür.

Daha çok çalışacağız. Köprüler, tüneller, yollar inşaa ettik. Her geçen gün büyüyen bir alt yapı kurduk. GENÇDES projesi bu anlamda sembolik değeri yüksek olacak örnek bir projedir. Yazarlara, sanatçılara gerekli önemi her zaman göstereceğiz. Gençlerin hayallerini gerçeğe dönüştüren zemini hazırlayacağız.

54 MİLYON TL KAYNAK AYIRDIK

2017 yılında 54 milyonTL tutarında kaynak ayırıyoruz. Müzik alanındaki projeleri de destek kapsamına aldık.

Gençlere proje yaratmaları için çağrı yapıyorum. gençlerimizin kültür ve sanata ilgisi büyük. Kültür ve sanatla dağarcığını genişleten genç simalara ihtiyacamız var. terörü yok etmek istiyorsak, ayrıştırmalardan kurtulmak istiyorsak buna yönelmemiz lazım.

Bu proje ile büyük eserlerin önü açılacak, nice sanat eserleri ortaya çıkacak. Gençlere yapılan yatım boşa giden bir yatırım değildir.

15 yılda 140 müzenin bakımı ve onarımıyapıldı. Şimdi artık insanlar özel müze açıyor.

Uzun metrajlıı 450 filme destek verildi.

1400 projeye önemli ölçüde maddi destek sağladık.

başbakan binali yıldırım gençdes
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
Kudüs'teki yüzyıllık hesap
Kudüs'teki yüzyıllık hesap