Reklamı Geç

Evlilik programlarına verilen cezalar 11,2 milyon lirayı aştı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), şikâyet rekoru kıran evlilik programlarına son bir yılda toplam 11,2 milyon lirayı aşan ceza verdi.

Evlilik programlarına verilen cezalar 11,2 milyon lirayı aştı
Evlilik programlarına verilen cezalar 11,2 milyon lirayı aştı Haber Merkezi
Bu içerik 532 kez okundu.

AA’nın Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) yetkililerine dayandırdığı haberine göre, evlilik programlarıyla ilgili vatandaşlardan 444 1 178 çağrı hattı, web sayfası ve elektronik posta adresi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden 2015’te 7 bin 297, 2016’da ise 94 bin 792 şikâyet ulaştı. Bunların yanı sıra TBMM, Diyanet İşleri Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kamu Denetçiliği Kurumu’na da çok sayıda şikâyet ulaştı.

Bu kapsamda RTÜK, 15 Şubat’taki toplantısında evlilik programlarını tekrar masaya yatırdı. Toplantıda, Kanal D’deki “Kısmetse Olur”, Star TV’de yayımlanan “Zühal Topal’la” ve Show TV’deki “Evleneceksen Gel” adlı programlara yaklaşık 1 milyon lira ceza verildi. Bu cezalarla birlikte son bir yılda RTÜK’ün evlilik programlarına verdiği para cezası, 11,2 milyon lirayı aştı.

Kanal D’deki “Kısmetse Olur”, Star TV’deki “Zühal Topal’la” ve Show TV’de “Evleneceksen Gel”adlı evlilik programları en fazla şikâyet edilenler arasında yer aldı.

rtük evlilik programları ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
Kudüs'teki yüzyıllık hesap
Kudüs'teki yüzyıllık hesap