Reklamı Geç

Görmez: Coğrafyamızda Aliya İzzetbegoviçlerin çoğalmasını niyaz ediyorum

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ustalara Saygı Aliya İzzetbegoviç'i Anma Programındaki konuşmasında "Coğrafyamızda Aliyaların çoğalmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

Görmez: Coğrafyamızda Aliya İzzetbegoviçlerin çoğalmasını niyaz ediyorum
Görmez: Coğrafyamızda Aliya İzzetbegoviçlerin çoğalmasını niyaz ediyorum Haber Merkezi
Bu içerik 461 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bilge Kral" olarak da nitelendirilen Aliye İzzetbegoviç'i rahmetle anarak, "Coğrafyamızda Aliyaların çoğalmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

Görmez, Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen "Ustalara Saygı: Aliya İzzetbegoviç'i Anma Programı"nın açılışındaki konuşmasında, salondaki gençlere Aliya İzzetbegoviç'in kitaplarını okumasını önderdi.

İzzetbegoviç'in kaleme aldığı her satırın kalplere işlenerek okunması gerektiğini anlatan Görmez, o dönem yazılan kitaplarında özellikle günümüz gençlerinin alacağı çok önemli mesajlar olduğunu vurguladı.

Konuşması sırasında İzzetbegoviç'in kitaplarından ve konuşmalarından alıntılar yapan Görmez, "Özellikle Aliya Bosna halkının Müslüman kimliğini koruması adına son derece önemlidir. Ben tekrar rahmetle yad ediyorum. Coğrafyamızda Aliya'ların çoğalmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum." diye konuştu.

Bosna Hersek'in Gorajde Müftüsü Remziya Pitiç ise Aliya'ın felsefesinin merkezinde insanların olduğunu dile getirerek, bu yüzden düşüncelerinin kabul gören şeyler olduğunu ifade etti.

Pitiç, İzzetbogoviç'in davası yolunda yorulmayan bir lider olduğunu aktardı.

aliya izzetbegoviç diyanet mehmet görmez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
Kudüs'teki yüzyıllık hesap
Kudüs'teki yüzyıllık hesap