Reklamı Geç

Huzur, Veysel Karani Türbesine ziyaretçi ilgisini artırdı

Siirt'in Baykan ilçesinin temizlenmesinin ardından tesis edilen huzur iklimini fırsat bilerek bölgeye gelen yerli turistler, inanç turizmi kapsamında Veysel Karani Türbesini ziyaret ediyor.

Huzur, Veysel Karani Türbesine ziyaretçi ilgisini artırdı
Huzur, Veysel Karani Türbesine ziyaretçi ilgisini artırdı Haber Merkezi
Bu içerik 587 kez okundu.

Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Ziyaret beldesinde bulunan Veysel Karani Türbesi, tesis edilen huzur ile bölgeye gelen ziyaretçilerce yoğun ilgi görüyor.

Yerleşim yerlerinin düzenlenen müşterek operasyonlarla temizlenmesinin ardından tesis edilen huzur ve güven ortamı bölgede sosyal yaşam, ekonomi ve turizm gibi pek çok alanda olumlu yansımalarını gösterdi.

Siirt'in inanç turizmi açısından büyük öneme sahip Veysel Karani Türbesinin bulunduğu Ziyaret beldesi de huzur iklimini fırsat bilerek bölgeye gelen çok sayıda yerli turiste ev sahipliği yapıyor. 

İlçeyi ziyaret edenler ibadetlerini yapıp, türbede dua okurken, turizmde sağlanan canlılık ilçe esnafının da yüzünü güldürdü.

"Benim annem de yaşasaydı ben de onu sırtımda taşırdım"

Baykan Kaymakamı Mehmet Kocabey, il dışından gelenler de dahil iki günde 5 bini aşkın vatandaşın türbeyi ve beldeyi ziyaret ettiğini belirtti.

Veysel Karani Türbesinin inanç turizmi bakımından kent için önemine değinen Kocabey, türbenin ziyaretçi akınına uğradığını aktardı.

Türbeyi ziyaret etmek için Mardin’den gelen Hamşi Denli, türbeyi ziyaret edip, dua ettiğini söyledi.

Annesini 3 yaşında kaybettiğini dile getiren Denli, "Anne çok önemlidir. Veysel Karani Hazretleri annesini sırtında gezdirirmiş. Benim annem de yaşasaydı ben de onu sırtımda taşırdım ama doyamadım anneme. Allah onun annesine ve tüm annelere rahmet eylesin." dedi.

veysel karani siirt baykan türbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
Kudüs'teki yüzyıllık hesap
Kudüs'teki yüzyıllık hesap