Reklamı Geç

Diriliş kongresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi’nde yeniden genel başkan seçilerek, 998 gün sonra emaneti devraldı. Kongreyi “Yeniden Diriliş” olarak yorumlayan Erdoğan, “Besmelemizi çektik, Fatihamızı okuduk, yeniden başladık” sözleriyle yol arkadaşlarına 2019’u işaret etti.

Diriliş kongresi
Diriliş kongresi Haber Merkezi
Bu içerik 584 kez okundu.

Türkiye’yi 15 yıllık süreçte ekonomik anlamda 3 kat büyüten, IMF’yi kovan, mega projelerle dünyayı kıskandıran, mazlumların umudu olan AK Parti dün yine tarih yazdı. AK Parti’nin 3. Olağanüstü Kongresi Ankara Spor Salonu'nda yapıldı. 81 ilden gelen memleket sevdalıları solona sığmazken, salonda dışında da mahşeri bir kalabalık oluştu. Bayram havasında geçen kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tam 998 gün sonra kurucusu olduğu partisinin yeniden başına geçti.

BESMELEMİZİ ÇEKTİK FATİHAMIZI OKUDUK

Erdoğan, kongrede yaptığı konuşmada tarihi mesajlar verdi, yeni AK Parti’yi anlattı. 27 Ağustos 2014'te Anayasal zorunluluk nedeniyle 'Her bitiş yeni bir başlangıçtır' diyerek partisinden ayrıldığını hatırlatan Erdoğan, evine dönmekten mutlu olduğunu ifade ederek, “Bu sadece hukuki bir ayrılıktı. İşte şimdi de tam 998 gün sonra yine aynı salonda, 'Evet, nerede kalmıştık' diyerek yeniden bir aradayız. Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, Fatihamızı okuyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz” dedi.

MESELEMİZ ÜMMET, MEMLEKET

Ana politikanın Türkiye, millet ve ümmetin bekası olduğunun altını çizen Erdoğan, yanlış adımlar attığında kendisini uyaran yol arkadaşları istediğinin mesajını vererek, "Şu saatten sonra da ülkem, milletim için, ümmetimiz için, insanlık için hayırlı olmayan hiçbir şeyin bizim nezdimizde yeri yoktur, olamaz. Buradan milletime sesleniyorum, eğer bu kardeşiniz Tayyip Erdoğan'ın ülkesinin ve milletinin hayrına olmayan en küçük bir tavrını, davranışını, icraatını, sözünü duyarsanız, bugüne kadar yaptığı her şeyi bir kenara bırakın ve gereğini yapın. Böyle bir yanlışın içine düşen Tayyip Erdoğan'ın tüm hakları size helaldir" ifadelerini kullandı.

ak parti kongre genel kurul erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
Kudüs'teki yüzyıllık hesap
Kudüs'teki yüzyıllık hesap