Reklamı Geç

Kâbe-i Muazzama Tarihi

Türkiye’de Kâbe-i Muazzama Tarihi ve Osmanlı Padişahlarının Hizmetlerini araştırma konusu yapan ve tüm kaynakları tarama yaparak dört yıldan uzun bir sürede yayına hazır hale geldi. Osmanlı Hanedanlığı ve Kâbe-i Muazzama üzerine önemli bir kaynak eser olacak. Osmanlı Hanedanlığı ve Tarih Araştırmaları Tek kadın yazarı Nermin Taylan’ın son eseri okuyucusuyla buluştu.

Kâbe-i Muazzama Tarihi
Kâbe-i Muazzama Tarihi Haber Merkezi
Bu içerik 748 kez okundu.

Kâbe-i Muazzama Tarihi ve Osmanlı Padişahlarının Hizmetleri..
Nermin Taylan İmzasıyla Kaynak Kitap Yayınlandı!..


"Kâbe-i Muazzama Tarihi ve Osmanlı Padişahlarının Hizmetleri" adlı kaynak eser hakkında konuşan tarihçi yazar Nermin TAYLAN; Dini yönden olduğu kadar, siyasî yönden de insanlık âleminin önemli mekânlarından biri olan Kâbe, gerek yüzyıllardır insanların ibadet için gittikleri manevi çekim merkezi, gerek dünya kutup merkezlerinden dinî bir güç merkezi, gerekse kutsal metinlerde verilen haberle, ilâhi bir mekân hüviyetindedir.

Her yıl dünyanın değişik yerlerinden milyonlarca inanan Müslüman’ın bir ibadet şartını yerine getirmek için geldikleri bu yer, her türlü fenalığın, düşmanlık ve kavganın yasaklanıp, haram kılındığı kutsal bir barış beldesidir. “Korunmuş olmakla” müjdelenip, bütün kutsallığına rağmen, ilk kurulduğu andan itibaren pek çok maddi ve manevi saldırılara maruz kalan bu mekân, barışa ancak Osmanlı Türklerinin bu mekânı sınırları içine almasıyla kavuşacaktır. Kâbe, hakikatte 402 yıl kesintisiz devam eden barış ve huzur beldesi ünvanını, yine Osmanlı Devletinin çöküşüne takaddüm eden yıllarda bölgeden çekilmekle yitirecektir.

Bu çalışma, ilk kuruluşundan itibaren Orta zaman İslâm devletleri ve hilafet mücadelelerinin odak noktası ve dört asır boyunca Osmanlı devri barış adası olan “Kâbe”nin tarihiyle, bu mekânın mamur olması için özel bir hassasiyet gösteren Osmanlı padişah ve devlet erkânının hizmetlerini ortaya koymaktadır" dedi...

Yazar Nermin TAYLAN'ın 4 koca yıl Osmanlı Arşivleri, İslam Eserleri arşivleri ve tarihle alakalı çok önemli kaynakları tarayan araştıran ve azimle yılmadan sabırla yazdığı "Kâbe-i Muazzama Tarihi ve Osmanlı Padişahlarının Hizmetleri" adlı kaynak olacak eserini okuyucusuyla buluşturdu. İnternet kitap satış sitelerinden sipariş edebileceğiniz bu esere seçkin kitapevlerinden de ulaşabilirsiniz. 

Kitabın Özellikleri
Basım Dili: Türkçe
Genel Yayın Yönetmeni: Erol Cihangir
Katkıda Bulunan: İrfan Güngörür
Sayfa Sayısı: 192
Kapak Türü: Karton Kapak
Kâğıt Türü: 2. Hamur
Basım Tarihi: Temmuz 2017
Basım Yeri: İstanbul
En / Boy: 16,00 / 21,00 cm
Kapak Tasarım: Sercan Arlan
Orjinal Dil: Türkçe
Yayın Evi: Doğu Kütüphanesi

Kabe-i Muazzama tarihi kitap nermin taylan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
‘Necip Fazıl için büyük adam tabiri bile az gelir’
Kudüs'teki yüzyıllık hesap
Kudüs'teki yüzyıllık hesap